ВПЛИВ БОРОТЬБИ З ПАНДЕМІЄЮ COVID-19 НА ПРАВА ЛЮДИНИ В ЛАТИНСЬКІЙ АМЕРИЦІ

Рікардо Даніель Фурфаро
ricardofurfaro@yahoo.com.ar

UDC 34

DOI: 10.31733/2786-491X-2021-2-134-149

Ключові слова: права людини, порушення прав, Латинська Америка, пандемія, корупція

Анотація. Країни Латинської Америки та їх населення постраждали не тільки від руйнівних наслідків пандемії COVID-19, а також від наслідків бездіяльності їхніх урядів. Особливості та продовження боротьби з пандемією COVID-19, а також карантин в Латинській Америці спричинили порушення основних прав людини.

Метою дослідження є оцінювання катастрофічних наслідків пандемії COVID-19 в Латинській Америці та забезпечення стійких доказів того, що бездіяльність та неефективне управління, а також корупційна практика урядів спричинили порушення основних універсальних прав людини. В процесі дослідження автор застосовував наступні методи: 1) порівняльний аналіз загальної кількості жертв COVID-19, виміряної по відношенню до мільйонів жителів (по різним регіонам, включаючи Латинську Америку); 2) порівняльний аналіз індексу блокування, включаючи Латинську Америку; 3) регіональний порівняльний аналіз впливу індексу ефективного карантину на валовий внутрішній продукт, включаючи Латинську Америку; 4) індекс жорсткості COVID-19 щодо державних обмежень, у тому числі в Латинській Америці; 5) порівняльний індекс сприйняття прозорості 2020 порівняно з індексом сприйняття прозорості 2018, який відображає різні географічні регіони; 6) оцінювання частки повністю вакцинованого населення проти COVID-19.

Проведене дослідження та отримані дані показують, що незважаючи на дуже суворі та тривалі обмеження, запроваджені урядами Латинської Америки у боротьбі з пандемією COVID-19, регіон зазнав руйнівних наслідків не лише в контексті здоровʼя громадян, а й для економіки в цілому. Бездіяльність та корупційні практики урядів впродовж боротьби з COVID-19 спричинили дуже серйозні порушення основних універсальних прав людини на континенті, наприклад, повʼязані з освітою, торгівлею та бізнесом, роботою, охороною здоровʼя, здоровим довкіллям, задоволенням, конфіденційністю даних тощо.