СУЧАСНА МЕТОДИКА ВИКЛАДАННЯ ПЕРШОЇ (ДОМЕДИЧНОЇ) ПІДГОТОВКИ У ПОЛІЦЕЙСЬКИХ ЗАКЛАДАХ ОСВІТИ

Оксана Мислива
ORCID iD: orcid.org/0000-0002-0181-9603
omaxah@gmail.com

Олена Никифорова
ORCID iD: orcid.org/0000-0001-5649-8272
k_tsp@dduvs.in.ua

Юлія Кунцевич
iuliia.kuntsevych@cerge-ei.cz

UDC 351.74/76:355/359

DOI :10.31733/2786-491X-2021-2-219-231

Ключові слова: інтерактивні методи навчання, активні методи навчання, кейс-метод, ситуативні рольові ігри, ігрові методи навчання, учасники взаємодії, інструктор, викладач

Анотація. Важливо забезпечити майбутнім поліцейським (курсантам) умови для отримання стійких навичок автоматичного виконання маніпуляцій з надання домедичної допомоги та розуміння тих процесів, які будуть при цьому відбуватися в організмі постраждалого. При цьому ці знання та навички обовʼязково повинні спиратись на усвідомлення ризику опинитись в екстремальних умовах, зокрема, так званого “вогневого” контакту з правопорушником. Авторами обговорюються можливості та практичне значення використання інтерактивних форм навчання, а основна увага приділяється вивченню позитивного впливу ситуативних рольових ігор на забезпечення тренувань з домедичної підготовки в контексті їх практичного впровадження під час навчання поліції у закладах освіти зі специфічними умовами навчання. Для оцінки ефективності різних педагогічних підходів до викладання домедичної підготовки для майбутніх поліцейських автори визначили 3 моделі проведення практичних занять: із застосуванням ситуаційних завдань без наближення до реальних умов професійної діяльності, ситуаційні завдання з елементами рольових ігор та кейсів за умов стресу, лише демонстрація курсантам практичних навичок з елементами їх відпрацювання. При цьому оцінювалась успішність складання іспиту курсантами.

На думку авторів, для розвитку базових практичних навичок з домедичної підготовки курсантів, необхідних для майбутньої професійної діяльності, а також створення передумов психологічної готовності до впровадження в реальну практику освоєних умінь і навичок викладачам слід цілеспрямовано впроваджувати активні та інтерактивні форми і технології проведення занять: ігри, тренінги, сценарії, креативні техніки тощо.