ВПЛИВ СОЦІАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ ТА СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ НА ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ГРОМАДЯН: ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ

Ігор НАЛИВАЙКО, Роберт В. МакГІ

НАЛИВАЙКО І., МакГІ Р. В. (2023), ВПЛИВ СОЦІАЛЬНИХ СТАНДАРТІВ ТА СОЦІАЛЬНИХ ГАРАНТІЙ НА ПІДВИЩЕННЯ ЯКОСТІ ЖИТТЯ ГРОМАДЯН: ПРАВОВИЙ АНАЛІЗ ТА СОЦІАЛЬНО-ЕКОНОМІЧНІ НАСЛІДКИ .
PHILOSOPHY, ECONOMICS AND LAW REVIEW. Volume 3, no. 2, 146-153

DOI: 10.31733/2786-491X-2023-2-146-153

 

Анотація. Ця стаття робить суттєвий внесок у розуміння та аналіз соціальних стандартів і гарантій у міжнародно-правовому контексті, зосереджуючись на теоретичних і правових аспектах. Детально розглянуто досвід двох впливових регіонів – Європейського Союзу та Сполучених Штатів Америки – у контексті забезпечення соціальних стандартів і гарантій. У статті проведено порівняльний аналіз ролі держави в забезпеченні соціальних стандартів. Він демонструє, як ЄС і США розвивають свої системи, надаючи громадянам доступ до освіти, охорони здоров’я та інших соціальних послуг. Особлива увага приділяється функціонуванню систем охорони здоров’я обох регіонів. Визначено ключові аспекти, які допомагають забезпечити ефективне та рівне надання медичних послуг громадянам.

У статті детально аналізуються заходи, спрямовані на забезпечення соціальної інтеграції та рівності. Це включає ініціативи щодо захисту прав меншин, створення рівних можливостей і забезпечення участі в житті суспільства для всіх верств населення. Питання підтримки найбільш уразливих груп також належним чином вивчаються, наголошуючи на програмах та ініціативах, спрямованих на покращення їхнього становища та надання їм рівних можливостей. Окремий розділ присвячено податковій політиці та фінансуванню.

Автори статті аналізують системи оподаткування в ЄС та США, визначаючи їх вплив на фінансування соціальних програм та розвиток державних ініціатив. У висновках статті підкреслюється важливість взаємодії держави, громадянського суспільства та бізнесу для забезпечення сталого суспільного розвитку. Обмін досвідом між ЄС та США є суттєвим чинником для вирішення спільних завдань та сприяння розвитку ефективних стратегій у сфері соціального забезпечення.

Ключові слова: соціальні стандарти, соціальні гарантії, міжнародний досвід, роль держави, ЄС, США.

References

  • Bosak, I. (2022). Development of the health insurance system: experience of EU countries and Ukraine.
  • Boychuk, G. (2014). Social protection guarantees as legal rights? The International Labor Organization, the United States, and the American “national context”. Global Social Policy, 14 (3), pp. 319-332.
  • Button, D. & Coote, A. (2022). A social guarantee.
  • Cherlenyak, I. (2008). On the research methodology of identification of European social standards. Strategic Priorities, 4, p. 9.
  • Kovtun, V. (2022). Social rights and human freedoms in the context of european integration: theoretical developments. New Ukrainian Law, 1, pp. 161-165.
  • Kudryachenko, A. (2008). Social partnership: European experience and Ukraine. Strategic priorities: scientific analyst, every quarter coll. 3, pp. 132-141.
  • Maksymchuk, E. (2006). Social security provision systems in foreign countries. Scientific works of NDFI, 4, pp. 66-72.
  • Nalyvaiko, I. (2023). Effectiveness of legal regulation of social standards and guarantees: problems and perspectives. Scientific perspectives, 7 (37).
  • Radaev, A. (2021). European Social Charter: basic guarantees of social and labor rights. Legal Analytical Journal, 16 (1), pp. 15-24.
  • Stetsenko, V. (2013). Organizational and legal provision of medical insurance in the USA. Public Law, 4, pp. 28-37.